Walki PvP


Mapki dzielą się na:
1. Zielone - całkowity brak zgody na PvP.
2. Żółte - warunkowa zgoda na PvP. Gracz sam decyduje, czy zgadza się na PvP, czy nie. Od godziny 0:00 do 5:59 mapki żółte zamieniają się w czerwone.
3. Czerwone - zgoda na PvP, niezależnie od tego czy gracz chce walczyć czy nie. Od godziny 8:00 do 10:59 mapki czerwone zamieniają się w żółte. Jedyny przypadek, kiedy nie można zaatakować graczy to podział łupów oraz rozmowa z NPC (jednak nie jest to nieskończona ochrona)
4. Pomarańczowe - areny. Działają podobnie jak żółte - gracz musi wyrazić zgodę na PvP, z tą różnicą, że w przypadku porażki czas nieprzytomności jest skrócony do 8s.

Powyższe zasady obowiązują na zwykłych światach. Perkun jest światem PvP, gdzie wszystkie mapki pomarańczowe są czerwone. Światy prywatne kierują się własnymi zasadami, regulowanymi przez Administrację światów.

Wzory/zasady
A to poziom atakującego, B to broniącego. Za walki naliczane są PH - punkty honoru.
Aby dostać PH trzeba zaatakować gracza do 10 lvl lub 10% lvl wyżej, lub maksymalnie 2 lvl niżej.
Startujemy z 0 PH i nie można mieć mniej. Przegrany traci tyle PH ile zyskuje wygrany. Walczyć można od 10lvl, ale dopiero gdy obaj gracze mają co najmniej 20 lvl naliczane są PH. Walka jest honorowa tylko jeśli obaj gracze mają przynajmniej 85% punktów życia.
W przypadku normalnej walki wzór na zdobyte/stracone PH jest średni poziom graczy, czyli:
PH = (A+B)/2
W przypadku gdy walczą 2 profesje z różnym typem ataku (dystansowy - ht, magiczny - m, zwarcie - wbp) liczba PH zmniejszana jest o 1/3.
Jeśli któryś z graczy ma zero punktów honoru, jego PH nie spada poniżej 0, ale walka toczy się tylko o 50% normalnej stawki.
Jeżeli walczyłeś z jakimś graczem, to aby znów po wygranej walce z nim dostać PH, musicie obydwoje najpierw stoczyć walkę z N innymi graczami, gdzie N to: 20 walk do 70 poziomu doświadczenia gracza, 15 do 100 poziomu oraz 10 powyżej 100 poziomu.
PH nie są w ogóle naliczane między graczami z tym samym IP.
Również za walkę między graczami z tego samego klanu PH nie są naliczane.

Profity
Punkty Honoru można wymieniać na przedmioty dostępne w Ratuszu Karka-han u paladynów z Zakonu Białej Róży.

Opis walki
Po walce widzimy za naliczonymi punktami liczby:
-33% - mniejsze punkty za walkę profesji z różnym typem ataku
-50% - mniejsze punkty kiedy co najmniej jeden z graczy nie ma dość PH

Po nicku gracza w nawiasie jest level + profesja:
w - warrior - wojownik
p - paladin - paladyn
m - mage - mag
h - hunter - łowca
t - tracker - tropiciel
b - blade dancer - tancerz ostrzy
Drukuj