Przewodnik po kwaterach


Krótki wstęp

W Margonem jest wiele miejsc, gdzie można wykupić kwaterę. Aby wykupić własny pokoik, trzeba udać się do właściciela danego zajazdu czy karczmy i z nim porozmawiać. Po wybraniu odpowiedniej opcji w dialogu ukaże się nam panel z wyborem pokoju. Pokoje mają 3 stany:
1. Zajęty - ten pokój już ktoś wynajmuje i w tej chwili nie możesz nic z tym zrobić.
2. Wolny - taki pokój można wynająć na dowolną ilość miesięcy.
3. Wynajmowany - ten pokój jest twój. Możesz wybrać jedną z 3 dostępnych opcji: przedłużyć pobyt - wtedy termin ważności pokoju jest przedłużany zgodnie z opłatą, dorobić dowolną ilość kluczy - aby dać swoim znajomym, oraz kasowanie kluczy - opcja ta usuwa wszystkie klucze, poza tymi które ma właściciel w swojej torbie.
Pokoje do wynajęcia mają mniej restrykcyjnie ustawiane kolizje, tzn. że można np. wchodzić na łóżka czy stołki.

W pokoju do wynajęcia znajduje się jeden z 3 rodzajów dzwonków:
1. Dzwonek umożliwia:
- całkowite odzyskanie zdrowia,
- odzyskanie 30 minut wyczerpania raz na dobę,
- odebranie/wysłanie poczty.


2. Srebrny dzwonek umożliwia:
- całkowite odzyskanie zdrowia,
- odzyskanie 30 minut wyczerpania raz na dobę,
- odebranie/wysłanie poczty,
- przeglądanie aukcji.


3. Złoty dzwonek umożliwia:
- całkowite odzyskanie zdrowia,
- odzyskanie 30 minut wyczerpania raz na dobę,
- odebranie/wysłanie poczty,
- przeglądanie aukcji,
- przeglądanie depozytu.

Spis kwater


1. Ithan: Baraki, Zajazd u Makiny.
2. Karka-han: Ratusz, Karczma pod Złotą Wywerną.
3. Werbin: Karczma pod Fioletowym Kryształem.
4. Torneg: Zajazd Umbara, Oberża pod Złotym Kłosem w Łanach Zboża.
5. Eder: Karczma pod Posępnym Czerepem, Zbójecka spiżarnia.
6. Mythar: Siedziba ergassaj, Alabastrowy Hotel.
7. Nithal: Knajpa pod Czarnym Tulipanem, Zajazd pod Złamanym Dukatem, Kamienica Kandelia.
8. Podgrodzie Nithal: Zajazd pod Tęczowym Żukiem.
9. Tuzmer: Arena Gladiatorów, Zajazd pod Różą Wiatrów, Kamienica Bursztynek.
10. Port Tuzmer: Tawerna pod Bosmańskim Biczem.
11. Thuzal: Austeria Karibiego.
12. Mirvenis-Adur: Kwatery u Morcera.


Baraki w Ithan

Pokój w Barakach w Ithan można wynająć u nadzorcy baraków Nichilema. Do dyspozycji jest 12 małych pokoi po 1 milion złota, na których wyposażeniu jest dzwonek.Zajazd u Makiny

Zajazd u Makiny posiada 62 pokoje po 1 milion złota, w których są zwykłe dzwonki oraz strych do wynajęcia za 5 milionów złota, na którego wyposażeniu jest złoty dzwonek.
Ratusz w Karka-han

W ratuszu można wynająć pokoje u lorda Demtasa, znajdującego się w prawym skrzydle. Są 3 większe biura po 3 miliony złota ze złotymi dzwonkami oraz 9 mniejszych za 1 milion złota, na których wyposażeniu są srebrne dzwonki.
Karczma pod Złotą Wywerną

Karczma mieści się w Karka-han, pokoje można wynająć u karczmarza Barbarera. Jest tu 20 małych izb po 1 milion złota ze zwykłymi dzwonkami oraz 12 większych pokoi, na których wyposażeniu są srebrne dzwonki.
Zajazd Umbara

Zajazd mieści się w Torneg, a pokoje można wynająć u Nimii, jest tu 6 apartamentów po 3 miliony złota wyposażonych w srebrne dzwonki oraz 13 pokoi po 1 milion złota ze zwykłymi dzwonkami.
Karczma pod Fioletowym Kryształem

Karczma mieści się w Werbin, pokoje można wynajmować u karczmarza Flata. Są tu 2 duże apartamenty po 3 miliony złota wyposażone w złote dzwonki oraz 16 izb po 1 milion złota ze zwykłymi dzwonkami.
Karczma pod Posępnym Czerepem

Karczma znajduje się w Eder. Każdy z 55 pokoi może zostać wynajęty u szynkarza Koarsa. Dostępne są 2 luksusowe pokoje za 3 miliony złota wyposażone w złote dzwonki oraz 53 skromniejsze za 1 milion złota ze zwykłymi dzwonkami.
Siedziba ergassaj

Baraki ergassaj w Mythar wynajmuje ergass Niss. Jest tam 15 pokoi za 1 milion złota ze zwykłymi dzwonkami.Alabastrowy Hotel

Luksusowy hotel w Mythar. 25 apartamentów po 3 miliony złota wynajmuje Mila Avenas. W każdym znajduje się złoty dzwonek.
Knajpa pod Czarnym Tulipanem

Klimatyczna knajpa w Nithal będąca własnością Lucji. Znajduje się w niej 25 izb po 1 milion złota ze zwykłymi dzwonkami.Zajazd pod Tęczowym Żukiem

Zajazd w Podgrodziu Nithal. 20 pokoi po 1 milion złota ze zwykłymi dzwonkami można wynająć u karczmarki Fluriel.Zajazd pod Złamanym Dukatem

Luksusowe komnaty po 1 milion złota ze zwykłymi dzwonkami i apartamenty po 3 miliony złota zaopatrzone w srebrne dzwonki do wynajęcia u Negranta Aldumira.
Kamienica Kandelia

Kamienica składająca się z piwnicy, parteru, piętra i strychu. Koszt jej wynajmu to 10 milionów złota, a opłatę uiszcza się u zarządczyni Manukinii w ratuszu. W kamienicy znajduje się złoty dzwonek.


Arena Gladiatorów

Proste cele po 1 milion złota ze zwykłymi dzwonkami, a większe po 3 miliony złota ze srebrnymi dzwonkami. Wynajem jest możliwy u Chermosa.Zajazd pod Różą Wiatrów

Apartamenty pełne przepychu i wygód. Tylko dla najbardziej wymagających za 3 miliony złota wraz ze srebrnymi dzwonkami. Wynajmem zajmuje się Helsymea.


Tawerna pod Bosmańskim Biczem

Proste pokoje, bez specjalnych wygód. Dobre dla podróżników i niedrogie - za 1 milion złota. Opłaty pobiera barman Herman. W każdym pokoju jest zwykły dzwonek.


Kamienica Bursztynek

Kamienica do wynajęcia przez klany i większe organizacje. W środku znajduje się wszystko, co jest potrzebne do świętowania - za 8 milionów złota. W kamienicy znajduje się również złoty dzwonek.
Zbójecka spiżarnia

Spiżarnia jest drewnianym budynkiem, posiadającym piwnicę z beczkami, piętro i zbrojownię. Koszt jej wynajmu to 10 milionów złota, opłatę uiszcza się u Artenii w Eder. Nabywca ma do dyspozycji złoty dzwonek.


Oberża pod Złotym Kłosem

Prosto urządzone, ale za to bardzo duże dwa piętra drewnianego budynku. W pomieszczeniach można znaleźć płonący kominek, kota i złoty dzwonek. Izby wynajmuje oberżystka Garia za 10 milionów złota.Austeria Karibiego

Prosto wykończone, ale bardzo praktyczne dwuosobowe pokoje. Mniejszy jest wyposażony w brązowy dzwonek i kosztuje 1 milion złota. Apartament jest wyposażony w srebrny dzwonek i jego wynajęcie kosztuje 3 miliony złota. Pokoje oferuje gnom Karibi.
Kwatery u Morcera

Gdy chcesz odpocząć i napić się piwa możesz wynająć kwaterę u Morcera. Mniejszy jest wyposażony w srebrny dzwonek i kosztuje 4 miliony złota. Apartament jest wyposażony w złoty dzwonek i jego wynajęcie kosztuje 8 milionów złota. Pokoje oferuje Morcer.

Drukuj