Wprowadzenie - Przedmioty


Wróć do Wprowadzenie

---

Co daje nam przewagę nad innymi graczami? Oczywiście dobrze dobrany ekwipunek i w miarę możliwości złożony z rzadkich i potężnych elementów. Ale jak je zdobyć? No właśnie, tutaj zaczynają się schody. Przedmioty można kupić u sprzedawców, ale ich jakość może Cię nie zadowalać. O wiele lepsze można znaleźć przy zabitych stworach, ale też trzeba mieć sporo szczęścia, żeby akurat znaleźć to, co nas interesuje. Oczywiście najlepsze przedmioty są własnością najbardziej niebezpiecznych i najsilniejszych potworów. Przedmioty można kupować od innych graczy przy pomocy panelu handlu lub uczestniczyć w licytacjach dostępnych u aukcjonerów, którzy są w każdym mieście. Niektórym graczom może się poszczęścić i znajdą dobry przedmiot, ale niepasujący do ich profesji, wtedy chcą na nim zarobić w drodze licytacji.

Inną klasą przedmiotów są unikaty, heroiki oraz legendy. Są to przedmioty, które szczególnie rzadko wypadają z pokonanych potworów. Są to rzeczy o podwyższonej skuteczności i właściwościach magicznych, ale bardzo rzadko trafiające się podczas pokonania danego stwora. Mamy prawdopodobieństwo na uzyskanie przedmiotu unikalnego, jak 1:200, heroicznego, jak 1:500, a legendarnego aż 1:2000! Dlatego występują w grze bardzo rzadko i zazwyczaj trzeba zapłacić za nie niemałą fortunę, ażeby je kupić, ale zawsze warto je mieć.


Ogólnie zabijając jakiegoś stwora mamy określone prawdopodobieństwo na trafienie jakiegoś przedmiotu lub jego brak. Jest to określone odgórnie i z danych potworów zawsze wypadają te same przedmioty. Natomiast z dzikich zwierząt, jak niedźwiedzie, wilki, salamandry, węże i inne otrzymujemy pazury, kły lub skóry. Złoto i przedmioty można zdobywać zabijając tylko człekokształtne.


---

Wróć do Wprowadzenie
Drukuj