Margonem
dokumentacja online
Pomoc - Kamienie czerwonego smoka


Z powodu, że wielu graczy nie zna zasad ustawiania tych kamieni postanowiłem je opublikować:
- Kamień czerwonego smoka można ustawić tylko raz. Po ustawieniu kamienia nie można zmienić już lokacji, do której teleportuje.
- Kamień zawsze przenosi w najbliższą okolicę wejścia do danej lokacji, w miejsce, w którym gracz nie będzie automatycznie atakowany przez żadnego potwora.
- Kamień nie może zostać ustawiony do lokacji zamkniętej. Jeśli gracz nie posiada klucza do danej lokacji, nie ukończył questa dającego dostęp do danej mapy lub nie posiada odpowiedniego poziomu doświadczenia, to nie może ustawić kamienia do takiej lokacji.
Od tej zasady można jednak zastosować pewien wyjątek. Graczowi będzie ustawiony taki kamień, jeśli jego poziom pozwala na zgrupowanie się z graczem posiadającym normalnie dostęp do lokacji zamkniętej bez straty doświadczenia podczas walk. W rzeczywistości dotyczy do graczy, którzy po dodaniu 20% swojego poziomu (pomnożeniu przez 1.2) lub po dodaniu 10 poziomów (wybierana jest sytuacja bardziej korzystna dla gracza) będą spełniali wymagania wejścia do danej lokacji.

Przykład:

Do Przedsionka kultu daje dostęp nagroda przyznawana po ukończeniu questa na 180 poziom doświadczenia.
149 * 1.2 = 178,8, osobie z 149 poziomem nie można ustawić takiego kamienia.
150 * 1.2 = 180, osobie z 150 poziomem można ustawić kamień.Te zmiany zostały wprowadzone dlatego, że gra stara się promować walki grupowe i by jednocześnie w takich zamkniętych lokacjach nie pojawili się gracze ze zbyt niskimi poziomami.
- Kamienie czerwonego smoka nie mogą teleportować na wyspy, ani do lokacji niedostępnych dla graczy lub eventowych.
- Niedopuszczalne jest ustawianie kamieni czerwonego smoka w bezpośrednią okolicę elit II i tytanów oraz wartościowych przedmiotów np.: odnawialnych. Jeśli elita II lub tytan znajduje się w lokacji z ograniczonym dostępem przez npca lub maszynę, kamień czerwonego smoka może zostać ustawiony dopiero przed nią.

Aby ustawić kamień czerwonego smoka należy przeciągnąć przedmiot na uzbrojenie a następnie wybrać odpowiednią lokacje i współrzędne z listy. Gdyby jakiejś mapy brakowało na liście, należy napisać na panel kontaktowy w kategorii Usługi za Smocze Łuski.