Margonem
dokumentacja online
Zrzut ekranu (ang. screenshot) - jak zrobić?Czym jest zrzut ekranu?

To inaczej zdjęcie przedstawiające wyświetlaną zawartość ekranu w momencie jego robienia. Dzięki temu w prosty sposób można udokumentować naruszenie regulaminu i nie tylko. Równie dobrze można uwiecznić zdobycie przedmiotu legendarnego, osiągnięty 100 poziom doświadczenia itp. Nas interesować dzisiaj będzie poprawnie wykonane zdjęcie w celu zgłoszenia naruszenia regulaminu.


Jak powinien wyglądać screen, który ma służyć jako dowód?

Screen powinien obejmować całe okno przeglądarki oraz pasek startu, aby widoczna była data i godzina.

Nie wolno:
- przycinać screena, kadrować,
- zaznaczać, podkreślać np rozmów,
- zamazywać fragmentów np EQ.

To jest dokument w sprawie, także nie może być przy nim żadnych manipulacji.

Każdy screen, w którym dokonano jakichkolwiek edycji zostanie odrzucony, a zgłoszenie na panel nieprzyjęte.


1) Pierwszy sposób z wykorzystaniem narzędzia "Wycinanie":

a)Odszukujemy narzędzie. To już w zależności od wersji systemu operacyjnego. Ja bazuję na Windows 8:b)Narzędzie można również przypiąć do paska zadań, aby w przyszłości mieć szybszy dostęp:c)Uruchamiamy narzędzie, naciskamy "Nowy", zaznaczamy cały obszar ekranu.Ukaże się nam gotowy do zapisu obraz. Wystarczy wybrać opcję: Plik -> Zapisz jako... -> Wskazać docelową lokalizację zapisu i nazwać plik -> Zapisz.

Oto i nasz ważny dokument zapisany na pulpicie:


d)Pozostaje tylko dołączenie naszego dowodu do zgłoszenia dzięki opcji "Dodaj obrazy":No i tak oto prezentuje się mój prawidłowo wykonany zrzut ekranu, którego w żaden sposób nie edytowałem graficznie.

2) Drugi sposób tradycyjny

a)Naciskamy znaleziony na klawiaturze przycisk PrtScn, Print Screen lub prt sc.
b)Otwieramy np. aplikację "Paint".
c)Wklejamy tam naszą grafikę. W tym celu najprostszym wyjściem będzie wciśnięcie dwóch klawiszy równocześnie: Ctrl oraz V.
d)Gotowy obraz zapisujemy: Plik ->Zapisz jako... ->Wskazujemy miejsce zapisu, nazywamy plik.
e)Pozostaje tylko dołączenie naszego dowodu do zgłoszenia dzięki opcji "Dodaj obrazy":
Czy musisz korzystać z hostingu Margonem?

Nie. Grafikę można również wrzucić na inny hosting. Śmiało polecić można http://imgur.com/ z którego zdjęcia tak prędko nie giną.

Krótka instrukcja: "upload images" -> "browse your computer" -> wybieramy z dysku grafik(ę/i) -> Otwórz -> "Start Upload".
Pliki w tym momencie automatycznie zostaną przesłane na serwer, zostajemy przekierowani do albumu. Wystarczy skopiować adres URL albumu i wkleić go w zgłoszeniu przesyłanym na Support Margonem.


Jak zrobić screen na telefonie lub tablecie?

Należy skorzystać z jakiejś aplikacji stworzonej do tego celu. Wybór jest dość spory. Niektóre urządzenia nawet mają już wbudowaną tę funkcję.


DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ :)