Płatności w grze Margonem


Płatności w grze Margonem

Smocze Łuski są możliwe do zdobycia różnymi drogami - najszybciej przelewem, a dla tych co nie mają konta bankowego polecamy płatności paysafecard lub trochę mniej opłacalne SMSy. Smocze Łuski można zakupić w konfiguracji konta gry - dostępnej w menu na naszej stronie głównej. Smocze Łuski w grze u niektórych NPC można wymieniać na złoto i uzyskać różne inne bonusy.

Co można zrobić ze Smoczymi Łuskami?
Oto postacie w grze, które sprzedają coś za Smocze Łuski:
Sir Lehim - Ratusz Karka-han - złoto za SŁ
Alerona - Ratusz Karka-han - indywidualny wygląd postaci, idywidualna maskotka
Genomar - Ratusz Karka-han - obniżanie wymagań i odwiązywanie przedmiotów
Dalhar - Przybytek Zakonu Białej Róży - pozwala zmieniać profesje.
Sir Graunsheim - Przybytek Zakonu Białej Róży - wycofuje punkty doświadczenia, pozwala pozostać dłużej na tym samym poziomie.
Harforinia III Teleska - Ratusz Ithan - odzyskuje wartościowe przedmioty i kupione za SŁ, które zostały sprzedane lub zniszczone.
Jaren - Baraki p.1 w Ithan - sprzedaje Smocze Kamienie, które teleportują gracza, oraz zwiększa limit wyczerpania o 4h
Inestor - Baraki p.1 w Ithan - sprzedaje różne dobre przedmioty
Tafia - Werbin, sprzedaje stroje, można zobaczyć je tu:

Yilenti Hajcobrody - Werbin, sprzedaje stroje, można zobaczyć je tu:

Romantyczny Patryk - Port Tuzmer - sprzedaje hełmy i zbroje dla doświadczonych graczy.
Lorenzo - Kanały w Porcie Tuzmer - sprzedaje pierścienie, naszyjniki i strzały dla doświadczonych graczy.

Bonusy
Smocze Runy. Smocze Runy zamieniają się w Smocze Łuski podczas każdego ich zakupu. Jeśli więc masz 1000SR, zakupisz 500SŁ przelewem, 500SR automatycznie się zamieni w SŁ. Gracz otrzymuje wtedy 2 razy więcej SŁ, jeśli tylko posiadamy zapas SR. Gdy masz zbyt mało SR, doliczony zostanie bonus w maksymalnej dostępnej ilości, np. masz 100SR, kupujesz 500SŁ, dostajesz +100SŁ za Runy.

Zasady bezpieczeństwa
Tylko od Was zależy, czy Wasze konto będzie bezpieczne. Należy używać tylko odpowiedniego, bezpiecznego hasła. Możemy o tym poczytać w następującym artykule: Bezpieczeństwo.
I pamiętajcie! - Login i hasło podajecie tylko na stronie Margonem – www.margonem.pl - zawsze sprawdzajcie, czy taki adres jest w pasku adresu przeglądarki.

Problemy, reklamacje
Problemy i reklamacje związane z zakupem Smoczych Łusek należy zgłaszać pisząc na Panel Kontaktowy w dziale Problemy z zakupem SŁ. Ale zanim napiszesz, przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania do płatności. Prawdopodobnie znajdziesz tam rozwiązanie swojego problemu.

Operacje wykonywane ręcznie przez SMG
UWAGA! Zmiany wprowadzone w przedmiotach, takie jak: zmiana nazwy, grafiki, dodanie opisu, mogą zostać wycofane tylko i wyłącznie przez gracza, który zapłacił za wprowadzenie takowych zmian. Warunkiem wycofania zmian w takim przedmiocie, jest posiadanie go przez gracza, który zmiany wprowadził.


Opis usługiKosztUwagi
Zmiana nazwy przedmiotu350SŁNie można zmieniać nazw kluczy do pokoi. Po wykonaniu operacji zmiany nazwy, przedmiotu nie będzie można wystawić na aukcję. Maksymalna ilość znaków w nazwie wynosi 60 (wliczając w to spacje). Lista dozwolonych znaków.
Dodanie opisu do przedmiotu350 - 700SŁMożna dodawać opisy do przedmiotów neutralnych i innych typów. Koszt usługi to 350 SŁ za opis o długości od 1 do 100 znaków i 700 SŁ za opis o długości od 101 do 200 znaków łącznie ze spacjami. Po wykonaniu operacji dodania opisu, przedmiotu nie będzie można wystawić na aukcję. Lista dozwolonych znaków.
Stworzenie przedmiotu w grze z własną grafiką1100SŁDowolna nazwa i typ przedmiotu neutralny. Dla neutralnych +375/1125/2250SŁ za typ przedmiotu unikat, heroik, legendarny. W przypadku innym niż przedmiot neutralny nazwa i grafika są zmieniane w przedmiocie posiadanym przez gracza w ekwipunku. Nie można wybierać ani statystyk, ani wymaganego poziomu przedmiotu, ponieważ jako neutralny nie będzie on stanowić elementu ekwipunku. Przedmiotów z indywidualną grafiką nie można wystawiać na aukcję.
Przywrócenie źle wydanych SŁ10% wydanych SŁ
Możesz wycofać zakup od kwoty 750SŁ - dotyczy to ceny przedmiotu, a nie ceny za zakup grupowy. Jeśli ktoś kupi przez pomyłkę coś za 750SŁ może odzyskać 675SŁ, 3750SŁ - 3375SŁ, 7500SŁ - 6750SŁ. O zwrot można starać się do 3 dni kalendarzowych od momentu zakupu. Nie dotyczy usług, czyli np. zmiany statystyk, płci, profesji, wynajmu depozytu, odwiązania przedmiotu, zakupów na aukcji za SŁ, zmiany nicku, zakupu wyczerpania/staminy, przeniesienia postaci, zakupu slotu dla postaci na serwerze Pandora, zakup 4, 5 i 6 postaci oraz postaci ponad limit 12 darmowych, wymiany SŁ na złoto, obniżenia wymagań przedmiotu, wprowadzenia stroju indywidualnego i klanowego, duplikatu stroju, zmiany stroju oraz wprowadzenia maskotki. Nie można także zwrócić ustawionych Kamieni Czerwonego Smoka oraz otwartych Kuferków.

Wyjątek!
Zakup grupowy może być wycofany po spełnieniu warunków:
1. Cena zakupu grupowego przekracza 750 SŁ.
2. Wartość każdego przedmiotu wchodzącego w skład zakupu grupowego przekracza 750 SŁ.
3. Wszystkie przedmioty wchodzące w skład zakupu grupowego powinny znajdować się w ekwipunku gracza. Jeżeli jakiś przedmiot został sprzedany, wymieniony na loterii, wyrzucony, zniszczony itp. zakup nie zostanie wycofany.
Przywrócenie omyłkowo sprzedanej/zniszczonej nagrody z questa750SŁNie dotyczy nagród z eventów, questów eventowych, dziennych i wprowadzanych czasowo.
Przeniesienie postaci na inny światpoziom postaci * 75 Smoczych Łusek, ale nie mniej niż 10000SŁ (za wyjątkiem przenosin z serwera Unia na inny ŚP)- operacja wykonywana przez SMG,
- postacie można przenosić pomiędzy zwykłymi światami,
- postacie można przenosić pomiędzy prywatnymi światami,
- postacie można przenosić ze świata zwykłego na prywatny, ale nie na odwrót,
- nie można przenosić postaci z/na serwery deweloperskie (Experimental oraz Dev),
- podczas przeniesienia na świat prywatny wymagana jest zgoda zarządcy docelowego świata przesłana na panel kontaktowy,
- postaci nie można przenosić na światy, ani ze światów: Aldous, Nomada, Tempest, Nerthus, Perkun, Brutal, Berufs, Fobos, Aether,
- przenoszona postać nie może być w top20 w rankingu docelowego świata,
- przenoszona postać nie może posiadać więcej złota niż poziom doświadczenia * 1m,
- przenoszona postać może posiadać maksymalnie 12 przedmiotów heroicznych*,
- przenoszona postać może posiadać maksymalnie 3 przedmioty legendarne*,
- przedmioty legendarne oraz heroiczne mogą być niezwiązane, jeśli mają wymagania maksymalnie 10 poziomów wyższe od przenoszonej postaci,
- depozyt, poczta oraz sakwa nie są przenoszone wraz z postacią,
- klucze do pokojów są kasowane przy przenoszeniu postaci,
- na świat Pandora mogą się przenosić tylko gracze z serwerów zwykłych, bez możliwości powrotu.
- zarządca świata prywatnego może zwolnić gracza, który chce się przenieść na jego świat prywatny z limitów dotyczących itemków, levela czy ilości złota. W takim przypadku zarządca zobowiązany jest do przesłania zgody na przeniesienie z pominięciem limitów w wiadomości skierowanej na panel kontaktowy do działu: Usługi za Smocze Łuski. ZŚP w zgłoszeniu może znieść lub sprecyzować ilość oraz typ przenoszonych przez gracza przedmiotów lub wskazać konkretne przedmioty, które wraz z postacią mogą/lub nie zostać przeniesione na świat.
- podczas przenoszenia się z Unii na inny świat prywatny od ceny odliczane jest 40% jej wartości.

*Dotyczy błogosławieństw oraz elementów ekwipunku. Pozostałe przedmioty, np. neutralne, konsumpcyjne, talizmany, można przenosić bez ograniczeń.
Zmiana dowódcy klanu750SŁOpcja dostępna dla klanów, w których:
1. Konto założyciela zostało usunięte.
Wybrany klanowicz powinien napisać wiadomość na panel kontaktowy w celu otrzymania praw do klanu. Należy podać następujące informacje: nick konta założyciela, nazwę klanu, świat na którym się on znajduje i nakreślić Mistrzowi Gry sytuację tego klanu.
2. Konto założyciela zostało zablokowane na stałe.
Założyciel klanu może wysłać z adresu e-mail przypisanego do zablokowanego konta wiadomość, w której poinformuje Mistrza Gry (panelkontaktowy@margonem.pl) o zrzeczeniu się praw do tego klanu. Następnie dowolny klanowicz może przejąć klan. Powinien wysłać w tej sprawie wiadomość na panel. Należy podać następujące informacje: nazwę klanu, świat na którym się on znajduje i nakreślić Mistrzowi Gry sytuację tego klanu.
Wyjątek!
Jeśli w klanie znajduje się tylko i wyłącznie zbanowany na stałe założyciel, dowództwo może przejąć wskazana przez niego osoba spoza klanu. Jest to jedyny przypadek, w którym gracz niebędący klanowiczem może otrzymać rangę założyciela. W tej sytuacji należy postępować jak zostało opisane w pkt. 2. W mailu powinna znaleźć się informacja komu klan ma zostać przekazany.
3. Postać założyciela klanu została przeniesiona na inny świat.
Identycznie jak w przypadku kont zbanowanych na stałe z tą różnicą, że założyciel klanu może napisać wiadomość z informacją o zrzeczeniu się praw do niego poprzez panel kontaktowy. Jeżeli przez 30 dni od daty przeniesienia postaci, założyciel nie wskaże nowego zarządcy klanu, klanowicze mają prawo wybrać go spośród członków klanu.

Jeżeli założyciel jest offline od wielu dni, nie ma możliwości przejęcia klanu korzystając z tej usługi. Należy zaczekać, aż konto dowódcy zostanie skasowane, a następnie postąpić jak w punkcie 1.

UWAGA! W przypadku klanów skradzionych dowództwo nie może zostać przekazane.
Zmiana zablokowanego e-maila2200SŁOpcja dostępna dla osób, które straciły dostęp do e-maila. Przed zakupem SŁ należy uzyskać zgodę SMG na zmianę maila.
Prywatny świat375000SŁOficjalne zasady światów prywatnych

Wprowadzenie stroju indywidualnego gracza11200SŁRegulamin dostępny jest pod tym adresem.
Wprowadzenie wyglądu indywidualnego gracza na inny świat3700SŁWymagania:
- Pozwolenie na wprowadzenie kopii stroju indywidualnego,
- grafika postaci nie może różnić się od podstawowego wyglądu indywidualnego,
- w razie zmiany podstawowego wyglądu, zmienią się wszystkie wyglądy dodatkowe,
- w przypadku usunięcia grafiki podstawowego indywidualnego wyglądu, nie będzie ona dostępna również na innych światach,
- posiadając dodatkowy wygląd indywidualny na innym świecie nie można go zmienić za 3700SŁ,
- dodatkowy wygląd może znajdować się tylko na postaciach gracza, który posiada wygląd podstawowy,
- usługa obejmuje wprowadzenie dodatkowego wyglądu własnego tylko na jeden świat w ramach jednej opłaty.
Zmiana wyglądu indywidualnego gracza3700SŁWymagania:
- Pozwolenie na zmianę własnego wyglądu,
- grafika postaci musi spełniać wszystkie warunki wprowadzenia stroju indywidualnego,
- z tej usługi może skorzystać gracz, który wcześniej skorzystał z wprowadzenia wyglądu indywidualnego i posiada magiczny kamień zmiany wyglądu,
- poprzedni wygląd postaci jest tracony, ale może zostać ponownie wprowadzony po normalnej cenie przez tego gracza,
- stary wygląd indywidualny może, ale nie musi znajdować się nadal na serwerach Margonem, w przypadku chęci ponownego jego wprowadzenia gracz musi liczyć się z jego samodzielnym dostarczeniem,
- gracz posiada 7 dni na darmowe wprowadzenie poprawek do grafiki postaci.
Przywrócenie utraconego kamienia z wyglądem indywidualnym3700SŁWymagania:
- kamień może zostać przywrócony tylko na świat, na którym został stworzony,
- z usługi nie może skorzystać gracz, który wycofał dany strój z gry.
Strój klanowy60000SŁPrzygotowane 2 wersje stroju (damska i męska) trzeba wysłać SMG, oraz posiadać SŁ w skarbcu klanowym. Dla światów Nerthus, Pandora i prywatnych obowiązuje cena 45000SŁ. Strój klanowy nie może posiadać żadnych atrybutów (np.: miecz w dłoni, łuk na plecach), reszta wymagań jest analogiczna do strojów indywidualnych, które są opisane w dialogu postaci Alerona w Ratuszu Karka-han.
Zmiana wyglądu klanowego15000SŁKlany posiadające wykupiony strój klanowy mogą go zmienić. Grafikę spełniającą wymogi należy wysłać na panel kontaktowy do zakładki Usługi za Smocze Łuski. Opłata za usługę jest pobierana ze skarbca klanowego.
Indywidualna maskotka7500SŁWymagania:
- Pozwolenie na indywidualną maskotkę,
- gracz sam dostarcza odpowiednią grafikę,
- wykonanie w technice pixel-art,
- zgodność z klimatem fantasy,
- format: nieanimowany gif z przeźroczystym tłem do 64kB,
- rozmiar klatki ruchu od 32x32 px do maks. 32x48 px (wysokość x szerokość),
- jeśli maskotka w spoczynku się nie animuje - grafika ruchu powinna składać się z 4 kolumn i 4 rzędów od 128x128 px do maks. 128x192 px (wysokość x szerokość),
- jeśli maskotka w spoczynku się nie animuje - każdy pośredni wymiar pomiędzy 128x128 a 128x192 musi być podzielny przez 2,
- jeśli maskotka w spoczynku się animuje - grafika ruchu powinna się składać z 5 kolumn i 4 rzędów, gdzie 1 kolumna jest animacją maskotki w spoczynku, a pozostałe 4 są klatkami ruchu, rozmiar od 128x160 do 128x240 px (wysokość x szerokość),
- jeśli maskotka w spoczynku się animuje - każdy pośredni wymiar pomiędzy 128x160 a 128x240 musi być podzielny przez 2,
- szerokość wszystkich kolumn w grafice musi być taka sama,
- w cenie maskotka posiada 2 akcje specjalne,
- każda akcja specjalna to dodatkowa kolumna w grafice,
- dodatkowa akcja specjalna kosztuje 1125SŁ,
- maksymalna ilość akcji specjalnych to 8,
- każda dodatkowa akcja specjalna pozwala na zwiększenie podstawowej objętości pliku o 10%,
- maskotka nie może całkowicie lub częściowo stawać się niewidzialna,
- przykładową grafikę maskotki nieanimowanej możecie znaleźć tutaj,
Koszt wprowadzenia indywidualnej maskotki, która jest już w grze, na inny świat to 3700SŁ.


Uwagi:
- W celu wymiany Smoczych Łusek na konkretną usługę w Grze należy wysłać wiadomość na panel kontaktowy. Jeśli gracz spełniać będzie warunki do wykonania usługi (posiadać w grze wymaganą ilość Smoczych Łusek) na wiadomość odpowie SMG lub Administrator w celu ustalenia dalszych szczegółów, jeśli jest to wymagane lub też poinformuje o wykonaniu lub odrzuceniu zlecenia.
- Usługi realizowane są w przeciągu 7 dni roboczych od pozytywnej odpowiedzi SMG lub Administratora na zamówienie i nadesłania wymaganych informacji lub danych (np. własnego outfitu, grafiki i/lub opisu dla przedmiotu itp.), staramy się jednak, aby usługi były realizowane niezwłocznie jeśli to tylko możliwe.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do usunięcia usługi, dodania usługi, zmiany wymaganej ilości Smoczych Łusek albo punktów Złota za daną usługę w Grze. Każdorazowo Graczy obowiązują aktualnie podane warunki wymiany punktów.
- Usługodawca może nie przyjąć prośby o wykonaniu usługi z ważnych dla Usługodawcy powodów, w tym łamaniu przez Gracza zasad Regulaminu, braku technicznych lub finansowych możliwości realizacji usługi lub jeśli aktualny stan gry lub postaci Gracza w grze nie pozwala na wykonanie usługi.
- Usługodawca zastrzega sobie możliwość odmowy wprowadzenia do gry grafik wulgarnych, propagujących negatywne treści, niezgodne z prawem, a także z ogólnie przyjętymi normami w grze.
- Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu prawa i dotyczy jedynie wirtualnego świata gry Margonem.
- Wszelkie dodatkowe informacje (w tym nazewnictwo, dane usługodawcy, warunki świadczenia usług) znajdują się w Regulaminie oraz dokumentacji online gry Margonem.
Drukuj